عکاسی صنعتی

1

عکاسی تبلیغاتی ، در برگیرنده ثبت تصاویر به کمک دوربین عکاسی ، از سوژه هایی چون تولیدی ها ، خدمات ، اجناس ، محصول ها و … است .

عکاسی صنعتی یا همان عکاسی تبلیغاتی ، سود آور ترین رشته عکاسی است و دلیل آن قدرت و نفوذ تصاویر در ذهن مخاطب است که اگر به نحو احسن صورت پذیرد ، خروجی این امر بشدت قابل بحث است و تاثیر چشم نوازی در روند صعودی خرید یک کالا بواسطه تبلیغ آن دارد .

عکاسی حرفه ای ، نکات حایز اهمیتی را طلب می کند که رعایت کردن آنها کیفیت یک پروژه عکاسی را تا چند برابر افزایش می دهد . به چند نمونه موردی اشاره می شود :

حضور دستیار در هنگام کار ، که موجب صرفه جویی در وقت و کاهش مقدار انرژی صرف شده شما می شود .

بهره بردن از tethering ، که شما را واجد دو شرایط ایده آل میکند . یک آنکه با اینکار می توانید تمامی عکس های خودتان را بلافاصله در صفحه مانیتور که به دوربین وصل است تماشا کنید و رفع ایراد بفرمایید . دوم اینکه دیگر نیازی به حافظه جانبی ندارید ، چرا که تمامی تصاویر در هارد سیستم شما ذخیره خواهند شد .

نورپردازی ، که بخش اعظمی از موفقیت هر عکسی را یدک میکشد و در صورت عدم اطلاعات مفید در باب نور و نحوه نورپردازی قطعا تصاویر شما فارغ از آنچه باید باشند ، خواهند بود . نورپردازی در عکاسی صنعتی علاوه بر تسلط نسبی بر فیزیک و هندسه ، مقداری تمرین نیز در این حوزه می طلبد تا تصاویر ثبت شده بواسطه نور مناسب و قطعا سایه های کاربردی آنها در این نوع عکاسی ، بتوانند تصاویری درخور ارایه بدهند .

اخلاق مداری همکاران ، اگر به نحوی باشد که مقداری از استرس ها یا موجبات اعصاب خردی شما را فراهم کند و یا … به هیچ وجه توصیه نمی شود ، چرا که شغل عکاسی صنعتی مستلزم روحیه ای کاملا آرام با ذهنی فراخ است ، تا بهترین ها را بتوان ارایه کرد .

هزینه ها ، که معمولا در دو مقطع زمانی پرداخت می شوند . بخشی قبل از شوتینگ و الباقی پس از تحویل . مدیریت این امر از درگیری های ذهنی شما در حین کار کم کرده و با خیالی آسوده به کار خود می پردازید .

Psd  و raw ، از دیدگاه اینکه باید تحویل مشتری داده شوند یا نه تفاوتی ندارند ، چرا که هر دو متعلق به شما هستند و مشتری هیچ حق قانونی ذیل بر این ندارد که آنها را از شما طلب بکند . هر دو حافظه جزو مایملک قانونی عکاس ها هستند و تنها در صورت هماهنگی قبلی ، مشتری جایز به درخواست آنها است .

دقت بر نکات ، جزئیات و تمرین مداوم چشم ها برای حفظ این شاخصه .

رابطه رنگ ها و عکاسی ، که در تمامی عکس های ثبت شده ، امری اجتناب ناپذیر بوده و خواه ناخواه با آن درگیر خواهید بود .

آشنایی با نور روز و بهره وری بیشتر از این نور که در موارد خاصی ، بهتر از نور مصنوع می باشد . مواردی چون عکاسی از دکوراسیون داخلی .

1 Comment
  1. bedava says

    I am sure this paragraph has touched all the internet visitors, its really really nice post on building up new website. Shawna Leighton Wilonah

Leave A Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!