ساخت فیلم صنعتی و تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزرهای تلویزیونی (رئال انیمیشن موزیکال- ترکیبی و موشن گرافیک)

ساخت تیزرهای تلویزیونی رئال

رئال در لغت به معنای واقعی؛ حقیقی است. در صنعت ساخت تیزرهای تبلیغاتی معمولا به تیزرهایی گفته می شود که با استفاده از فنون سینمایی، بازیگران و فضاهای واقعی ساخته می شوند.

تهیه و ساخت تیزرهای رئال، بسیار شبیه به ساخت یک فیلم سینمایی اما در بازه زمانی کوتاه است. همان طور که برای ساخت یک فیلم سینمایی نیاز به عوامل مختلف تولید نظیر نویسنده، کارگردان، بازیگر، لوکیشن مناسب، نورپردازی، تدوین و است برای ساخت تیزر های رئال نیز کلیه عوامل مذکرو گرد هم آمده و تیزر رئال ساخته می شود.

ساخت انیمیشن

انیمیشن شیوه ای در فیلمسازی که در آن با گرفتن عکس های پی در پی از عروسک ، نقاشی ، نوشته و مانند آن تصویر متحرک تهیه شده و فیلم ساخته می شود. معادل فارسی آن پویانمایی است.

انیمیشن ها کاربردهای گوناگونی دارند از جمله استفاده در تیزرهای تبلیغاتی. در دنیای تبلیغات با استفاده از انیمیشن ها می توان سناریوهای خلاقانه و متنوعی را ساخته و در فضاهای مختلف تبلیغاتی هم چون دیجیتال مارکتینگ، تبلیغاتی محیطی و تبلیغات تلویزیونی به نمایش درآورد و از آنجاییکه برای معرفی بهتر محصولات پیام های تبلیغاتی باید به شکل ساده به مخاطبین انتقال داده شوند استفاده از انیمیشن و فضای ساده آن، می تواند یک روش موثر در زمینه انتقال پیام های تبلیغاتی باشد.

ساخت تیزرهای موزیکال

موزیکال در لغت به معنای مربوط به موسیقی و یا با موسیقی است. در حقیقت هر چیزی که همراه با نغمه و موسیقی باشد در این دسته جای می گیرد. معادل انگلیسی موزیکال، musical است. در صنعت فیلم سازی، موزیکال، یکی از ژانرهای فیلم است که در آن شخصیت ها و نقش های قیلم در طول فیلم، ترانه می خوانند. در این گونه فیلم ها، از ترانه ها و آواز ها، برای پیش برد فیلم و معرفی شخصیت ها و نقش ها استفاده می شود و در بیشتر موارد همراه با خواندن ترانه عناصر، طنز، موسیقی و رقص به کار گرفته می شود.

در صنعت تبلیغات، ساخت تیزرهای موزیکال، یکی از پرکاربردترین انواع تیزرهای تبلیغاتی است که علاوه بر انتقال پیام های تبلیغاتی، به معرفی محصولات می پردازد. هم چنین، تیزرهای موزیکال، با داشتن موسیقی دل چسب، پیام و نام برند را به آسانی در ذهن مخاطب ثبت می کنند و تا سال ها شعر به یاد خواهد ماند و به همراه آن نام برند در اذهان باقی می ماند. آژانس تبلیغاتی گون آی فیلم، سابقه ی درخشانی در زمینه ساخت تیزرهای موزیکال دارد و تاکنون توانسته است صاحبین برند را باه جایگاه دلخواه در زمینه برندینگ و ایجاد محبوبیت با ساخت تیزرهای موزیکال، رسانده و پیام های تبلیغاتی را به بهترین شکل انتقال دهد.

ساخت تیزرهای موشن گرافیک

موشن گرافیک یا گرافیک متحرک زیر مجموعه‌ای از طراحی گرافیک است که قوانین طراحی گرافیک را در یک محیط فیلم سازی یا یک محیط تولید تکنیک‌های سینمایی، به کار می‌برد. زمان آماده سازی موشن گرافیک با کیفیت بالا، نسبت به سایر سبک های فیلم سازی بسیار پایین تر و به تبع ارزان تر است. از دیر باز از موشن گرافیک برای متحرک سازی آرم و لوگوی شبکه های تلویزیونی، استفاده می شد. بنابراین جایگاه موشن گرافیک در عرصه ساخت تیزرهای تبلیغاتی دیرینه است. امروز با بوجود آمدن تکنیک های جدید و نرم افزارهای نو و متنوع، دامنه ساخت تیزرهای موشن گرافی بسط یافته و می توان به شیوه های بهتری از آن بهره جست. تیزرهای موشن گرافیک قابلیت ارائه پیام های تبلیغاتی متنوع را دارند لذا یکی از بهترین انواع تیزر به شمار می روند.

error: Content is protected !!