تبلیغات محیطی

بیلبرد ، تلویزیون شهری ،

تبلیغات محیطی با استفاده از عنصرهای فیزیکی ، تبلیغات کاملا محسوسی را برای بیننده به ارمغان می آورد .

یکی از خواص مهم این نوع تبلیغ این است که مخاطب را خواه ناخواه برای دیدن مجبور میکند ، حتی اگر تماشای شخص یک ثانیه بطول بیانجامد .

تبلیغات محیطی مانند سایر تبلیغات دارای محاسن و معایبی است که نگاهی گذرا بر آنها خواهیم داشت :

مزایا

افزایش فروش ، معرفی برند ، هدفمند بودن ، افزایش آگاهی عمومی نسبت به کالای عرضه شده

معایب

با توجه به قدرتمند بودن این نوع تبلیغ ، اگر از زیرساخت مناسبی برخوردار نباشید و یارای تولید و عرضه در برابر مقدار تبلیغات و جذب مخاطب را نداشته باشید ، تبلیغات شما معکوس عمل کرده و در اصل ضد تبلیغ برای خودتان خواهد بود ، ابزار های بکار برده شده در این نوع تبلیغات گران هستند ، محدودیت های موجود در این تبلیغات

ابزارهای قابل استفاده در تبلیغات محیطی

بیلبورد ، لمپوست بنر ، پل های هوایی ، دیوار نویسی ، استرابورد ، تلویزیون های شهری ، بدنه اتوبوس های شهری ، دستگیره های تبلیغاتی ، استندها و …

تبلیغ محیطی موفق بسته به مکان مناسب ارایه آن ، بازخورد بیشتری دارد . بهترین مکان های تبلیغاتی را میتوان در موارد زیر دانست :

فضاهای بین شهری مانند عوارضی ها

پایانه ها مانند راه آهن و پایانه مسافربری اتوبوس

جایگاه سوخت مانند پمپ بنزین

مراکز عمومی مانند میادین ورزشی

موقعیت های مکانی مانند پل عابر پیاده

نقش خلاقیت و گرافیک در موفقیت یک تبلیغ محیطی آنقدر اهمیت دارد که بر فرض مثال اگر دو تبلیغ در کنار هم عرضه شده باشند و یکی از آنها با گرافیک بشدت بالا یا خلاقیت محض اتفاق افتاده باشد و دیگری با صرف هزینه گزاف و ابعاد بزرگ و … برخلاف تصور آنکه از خلاقیت بهره بیشتری برده باشد ، برنده ماجرا خواهد بود و چشم های بیشتری را به خود جذب خواهد کرد .

مجریان تبلیغات محیطی با نصب و اجرای بموقع ابزار های تبلیغاتی ، نقش بسزایی در روند تاثیر گذاری یک تبلیغ دارند ، چرا که اگر بر فرض مثال یک تبلیغ قرار بر تاثیر گذاری عمومی در یک روز پرجمعیت را داشته باشد و مجری تبلیغ محیطی به هر دلیلی تاخیر در نصب داشته باشد و تعداد زیادی از مشاهده این تبلیغ بی بهره بوده باشند ، پس ضرر بسیاری وارد آمده است . نصب دیرهنگام ، نصب پر ایراد از حیث تکنیکی ، جای گذاری نامناسب و … از مشکلات کاری یک مجری تبلیغاتی است .

Comments are closed.